Otwarcie Terenowego Punktu Paszportowego w Garwolinie

Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński wziął udział w otwarciu Terenowego Punktu Paszportowego w budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Celem otwarcia punktu paszportowego, było wprowadzenie ułatwień dla interesantów. Sprawna obsługa klientów to jeden z głównych celów Wojewody. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Posłowie na Sejm RP: Iwona Kurowska, Grzegorz Woźniak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki oraz samorządowcy z powiatu garwolińskiego.

Nowo otwarty Punkt Paszportowy w Garwolinie znajduje się w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Mazowieckiej 26. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:30. Jest 22 placówką na terenie województwa mazowieckiego, w której przyjmowane są wnioski paszportowe oraz wydawane dokumenty.

Nowa sala do obsługi klientów zawiera 2 stanowiska. Dotychczas mieszkańcy Garwolina oraz pobliskich miejscowości musieli w sprawie paszportu kierować się do większych miejscowości takich jak Otwock czy Siedlce. Dojazd do wspomnianych miejscowości komunikacją publiczną był trudny i czasochłonny.

Punkt paszportowy został utworzony dzięki współpracy samorządu z administracją rządową. W 2023 r. w całym województwie mazowieckim przyjęto 295 209 wniosków o wydanie paszportów. Natomiast w ubiegłym roku liczba złożonych wniosków paszportowych wynosiła 389 055.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.