Podpisanie aktu notarialnego pod budowę Posterunku Policji w Rybnie

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec i Wójt Gminy Rybno Damian Jaworski podpisali akt notarialny, na mocy którego Skarb Państwa stał się właścicielem działki, na której powstanie Posterunek Policji w Rybnie. Budowa ruszy prawdopodobnie w przyszłym roku.

Odtworzenie zlikwidowanych posterunków Policji jest istotne dla wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa społeczności lokalnych, zbliżenia Policji do obywateli i skutecznego reagowania w przypadku wystąpienia zdarzeń, mogących mieć negatywne skutki dla bezpieczeństwa danego rejonu. Na ten cel przekazano Komendzie Głównej Policji stosowne środki finansowe.

W wyniku współpracy mazowieckiej Policji i samorządu gminy Rybno rozpoczęto proces odtworzenia Posterunku Policji w Rybnie, który został zlikwidowany w 2011 roku. Uzgodniono, iż gmina przekaże darowiznę w postaci działki, a Policja pokryje koszty budowy, a Komenda Główna Policji zapewni 8-osobową obsadę jednostki.

Dzięki doskonałej współpracy i zaangażowaniu Wójta Gminy Rybno Damiana Jaworskiego i radnych gminy, Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemara Wołowca, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Dariusza Króla i Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie insp. Michała Safjańskiego wczoraj możliwe było podpisanie aktu notarialnego o przekazaniu, jako darowizny, działki pod budowę nowego posterunku, której rozpoczęcie planowane jest w przyszłym roku.

Nowy posterunek będzie mieścił się na działce o powierzchni 1452 m2 przy Alei Kasztanowej. Przewidywana struktura 8 osobowego składu zakłada kierownika posterunku, 2 dzielnicowych, policjanta służby kryminalnej i policjantów służby prewencyjnej.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.