Otwoccy policjanci sadzili las

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku włączyli się do wiosennej akcji odnowieniowej, podczas której posadzono młode drzewa na terenie leśnictwa Otwock. Nadleśniczy Nadleśnictwa Celestynów Artur Dawidziuk do udziału we wspólnym sadzeniu lasu zaprosił również samorządowców, przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku oraz lokalne media. Pogoda dopisała, humor także.

Wiosna to czas, kiedy rozpoczynają się intensywne prace leśne, w tym również prace związane z zalesianiem terenu, dlatego też pracownicy Nadleśnictwa chętnie zapraszają instytucje do wspólnego sadzenia drzew. Każdego roku w pracach odnowieniowych na terenie celestynowskich lasów biorą udział policjanci z otwockiej komendy.

W zeszłą środę do sadzenia lasu na terenie leśnictwa Otwock oprócz policjantów stawili się również samorządowcy, strażacy, lokalne media i leśnicy.

Na początku inicjator spotkania, Nadleśniczy Artur Dawidziuk zrobił krótkie szkolenie z prawidłowego sadzenia sadzonek, a następnie wszyscy ruszyli do pracy. Wspólnymi siłami posadzono ponad 1000 szt. drzew.

Po intensywnej pracy wszyscy wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu, gdzie na uczestników czekał zasłużony posiłek. Wspólne sadzenie lasu wraz z leśnikami było przyjemnie i pożytecznie spędzonym czasem.

Pamiętajmy, że przyroda to nasze dobro narodowe, o które musimy się wspólnie troszczyć. Sadząc drzewa zapewniamy bezpieczną przyszłość dla nas i kolejnych pokoleń.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.