Pasażer „pod wpływem” nie został wpuszczony na pokład samolotu

Agresywne zachowanie obywatela Korei Południowej wobec pracowników obsługi naziemnej lotniska Chopina zakończyło się interwencją funkcjonariuszy Straży Granicznej z Grupy Interwencji Specjalnych. Mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz złamania przepisów porządkowych obowiązujących w porcie lotniczym.

Do zdarzenia doszło w sobotę (20 listopada 2021 roku) w godzinach popołudniowych w jednym z gate’ów Lotniska Chopina przed odlotem samolotu do Seulu. Niechlubnym bohaterem sytuacji był 38 – letni obywatel Korei Południowej, któremu personel obsługi rejsu odmówił wpuszczenia na pokład samolotu z uwagi na jego upojenie alkoholowe. Niestety mężczyzna swoje niezadowolenie i złość próbował odreagować na pracownikach ACS i SOL naruszając ich nietykalność cielesną uderzając w nich pięścią, wykrzykując niecenzuralne słowa oraz niszcząc zabezpieczenia i barierki w infrastrukturze lotniska. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej z Grupy Interwencji Specjalnych. Mężczyznę w asyście funkcjonariuszy doprowadzono do pomieszczeń służbowych, gdzie zbadano go alkomatem na obecność alkoholu – wynik – 0,474 mg/l w wydychanym powietrzu. Cudzoziemiec usłyszał zarzuty karne z art. 222 § 1 kk. oraz art. 210 ust. 1 pkt 5a ustawy Prawo Lotnicze. Na razie za swoje zachowanie otrzymał mandat karny, natomiast jeżeli chodzi o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego (…) podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych – Koreańczykowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.