Patrol rowerowy ujął wagarowiczów

Osoby łamiące prawo z daleka widzą nadjeżdżające radiowozy. Patrole rowerowe straży miejskiej nie są tak widoczne. Przekonali się o tym nastoletni uczniowie jednej ze szkół na Grochowie, którzy zamiast iść do szkoły postanowili… napić się piwa.

Dwoje strażników miejskich z referatu szkolnego rankiem 20 maja, wyjechało na patrol rowerowy. Podczas kontroli otoczenia szkoły przy ulicy Kaleńskiej, zauważyli 5 nastolatków pijących piwo na osiedlowej ławce. Cała piątka okazała się obcokrajowcami, uczącymi się w pobliskim technikum. Młodzi amatorzy napojów alkoholowych mieli od 15 do 17 lat. Według ich relacji, piwo kupił im nieznany mężczyzna. Strażnicy wezwali patrol policji i zawiadomili rodziców piątki chłopców. Interwencją zainteresował się też przechodzący obok nauczyciel, który zaprosił uczniów na rozmowę wychowawczą do dyrekcji szkoły. To właśnie tam, wraz z rodzicami udali się po zakończeniu czynności policyjnych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.