niedziela, 24 października 2021

Patrolowcy skojarzyli i zatrzymali – podejrzany z 9 zarzutami

Patrolowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o okradanie klatek schodowych w blokach w okolicy miejsca jego zamieszkania. Łupem 36-latka każdorazowo padały samozamykacze drzwi wejściowych do klatek wraz z metalowym osprzętem. Zdobyte przedmioty podejrzany sprzedawał na portalach internetowych. Od czerwca ubiegłego roku mężczyzna najprawdopodobniej dopuścił się kilkunastu takich kradzieży. Kilka samozamykaczy mundurowi odzyskali. Zatrzymany usłyszał 9 zarzutów, wartość skradzionego mienia wyniosła prawie 10 tysięcy złotych.

Kiedy patrolowcy usłyszeli w radiostacji zgłoszenie kradzieży samozamykaczy drzwi wraz z metalowymi ramkami w klatce schodowej jednego z bloków na terenie Gocławia od razu skojarzyli mężczyznę, który w przeszłości był już zatrzymywany do takich zdarzeń i mieszka w okolicy miejsc zdarzenia.

Mundurowi zareagowali błyskawicznie. Pojawili się w mieszaniu mężczyzny, tam znaleźli kilka samozamykaczy. Potwierdzili swoje przypuszczenia, wykonali sprawdzenia i zatrzymali 36-latka. W wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu na podstawie dotychczas zgromadzonych materiałów w sprawach tych kradzieży oraz pracy operacyjnej policjantów okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu najprawdopodobniej dokonywał takich kradzieży, a zdobyte łupy sprzedawał na portalach internetowych.

Śledczy przedstawili mu 9 zarzutów kradzieży, do których doszło na przestrzeni ostatnich 10 miesięcy. Wartość spowodowanych strat w wyniku tych przestępstw wyniosła prawie 10 tysięcy złotych.

nadkom. Joanna Węgrzyniak


Nasi partnerzy