Pędził 205km/h majówkę rozpoczął z dużym mandatem

Brawura i nadmierna prędkość zbyt często zbiera swoje żniwo, dlatego otwocka drogówka rozpoczęła działania związane z długim weekendem majowym. Policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdów, oraz kontrolują, by kierowcy stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Niestety nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Niechlubny rekordzista pomylił drogę publiczną z torem wyścigowym, pędził z zawrotną prędkością 205km/h. Kolejnym nieodpowiedzialnym okazał się kierowca motocykla, który jechał z prędkością 176km/h. obaj zostali ukarani słonymi mandatami.

Długi weekend majowy i piękna pogoda wiążą się z zwiększonym ruchem na drodze. Wielu kierowców decyduje się na zasłużony wyjazd i odpoczynek. Wyższe temperatury sprawiają, że na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Motocykliści muszą być szczególnie uważni, ponieważ w przypadku zderzenia z innym pojazdem są bardziej narażeni na utratę zdrowia, a nawet życia.

Już pierwsze dni policyjnych działań związanych z długim weekendem przyniosły słone mandaty dla piratów drogowych. Policjanci nagrali kierowcę Porsche, który pomylił drogę z torem wyścigowym. Mężczyzna pędził z zawrotną prędkością 205km/h. Kolejnym kierowcą, którego niebezpieczne wybryki zarejestrowali policjanci był motocyklista, który jechał z prędkością 176 km/h. Za te wykroczenia kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 zł (15 punktów karnych) oraz 1500 zł (13 punktów karnych).

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest nadmierna prędkość i brawura. Warto pamietać, że w dużej mierze, nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych. Zasada ograniczonego zaufania, rozsądek i poszanowanie prawa powinny być naszymi wskazówkami, a wtedy bezpiecznie dotrzemy do celu.

sierż. szt. Patryk Domarecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.