Pożar instalacji fotowoltaicznej na hotelu w Płońsku

W czwartek (2.05) chwilę po godzinie 10:30 na dachu hotelu przy ulicy Grunwaldzkiej w Płońsku, doszło do pożaru instalacji fotowoltaicznej. Z pożarem walczyli strażacy z Płońska i powiatu płońskiego. Akcja gaśnicza wymagała dostarczania wody z pobliskich hydrantów oraz zbudowania magistrali wodnej z najbliższego hydrantu. Z budynku ewakuowanych zostało 17 osób.

Ogień z płonącej instalacji niestety przedostał się na poddasze. Strażacy do gaszenia pożaru oraz schładzania instalacji używali 3 podnośników. Akcja prowadzona była zarówno z dachu jak i wewnątrz na poddaszu. Na miejsce zdarzenia przybyła Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. Na czas akcji ruch na rondzie przy ulicy Gruwaldzkiej był zablokowany. Policja kierowała na objazdy.

W akcji gaśniczej brały udział zastępy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, KP PSP w Płońsku, JRG w Płońsku, OSP Płońsk, OSP Kownaty, OSP Baboszewo, OSP Siedlin, OSP Nowe Wrońska, OSP Dzierzążnia, OSP Naruszewo, OSP Królewo, OSP Raciąż, OSP Smardzewo, OSP Idzikowice.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.