czwartek, 20 stycznia 2022

Pędził DK 7 z prędkością 143 km/h

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z płońskiej komendy zatrzymali mężczyznę jadącego krajową 7-ką o 63 km/h za szybko. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 2000 zł. To efekt nowych przepisów i wyższych stawek mandatów.

W przeciągu pierwszych trzech dni 2022r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Płońsku nałożyli 78 mandatów karnych, zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia nowym taryfikatorem mandatów.

Najwyższym mandatem w tych dniach, w kwocie 2000 zł., policjanci ukarali 32-letniego obywatela Niemiec, kierowcę osobowego audi. Mężczyzna jechał swoim autem drogą krajową nr 7 w kierunku Gdańska. Do kontroli drogowej został zatrzymany na wysokości miejscowości Rybitwy, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. 32-latek pędził swoim audi aż o 63 km/h za szybko, osiągając prędkość 143 km/h.

Przypominamy, że od 1 stycznia, kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które właśnie weszły w życie, są bardziej surowe wobec piratów drogowych, pod kątem kwot mandatów, za najpoważniejsze wykroczenia drogowe.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Zobacz również