wtorek, 16 sierpnia 2022

51-latek z Raciąża zatrzymany z narkotykami

Policjanci z Raciąża zabezpieczyli blisko 114 gramów nielegalnych substancji – amfetaminy i mefedronu. 51-latek ukrył narkotyki w skrzynce elektrycznej na klatce schodowej w bloku. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu, realizując własne ustalenia, dokonali przeszukania jednego z mieszkań na terenie miasta. W jego trakcie, w skrzynce elektrycznej na klatce schodowej bloku, znaleźli plastikową puszkę i szklany słoik, w których były torebki foliowe z białym proszkiem i krystaliczną substancją. Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że znalezione substancje należą do 51-letniego raciążanina. W czasie przeszukania mieszkania mężczyzny raciąscy stróże prawa znaleźli papierośnicę, w której znajdowała się foliowa torebka z taką samą zawartością. 51-latek przyznał się do tego, że wszystkie znalezione substancje należą do niego i twierdził, że posiada je na własny użytek. Przeprowadzone wstępne badanie wykazały, że zabezpieczony przez policjantów proszek i krystaliczna substancja to narkotyki – amfetamina i mefedron, o łącznej wadze blisko 114 gramów.

51-latek z Raciąża usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Zobacz również