Pierwsi podejrzani o udział w bójce usłyszeli zarzuty

W piątek wieczorem w jednym z lokali gastronomicznych w Sochaczewie doszło do bójki. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą, ustaleniem i zatrzymaniem wszystkich osób biorących udział w zdarzeniu. Na razie zarzuty udziału w bójce i uszkodzenia mienia usłyszało 11 osób.

Policjanci z sochaczewskiej komendy dostali zgłoszenie o bójce w jednym z lokali gastronomicznych w centrum miasta. Z ustaleń wynika, że w pizzerii odbywało się przyjęcie urodzinowe, w którym uczestniczyło kilkanaście osób. W pewnym momencie do lokalu weszła grupa osób, która zaatakowała uczestników przyjęcia. Między mężczyznami doszło do bójki, w trakcie której rzucano krzesłami i elementami wyposażenia lokalu. Szkody wyceniono na kilka tysięcy złotych.

Policjanci od razu zaczęli ustalanie uczestników bójki. W wyniku podjętych czynności zatrzymano część osób, która uczestniczyła w piątkowym wydarzeniu. Kolejni sami zgłosili się do komendy. Ustalono, że niektórzy są związani ze środowiskiem pseudokibiców.

Na chwilę obecną jedenaście osób usłyszało zarzuty udziału w bójce i uszkodzenia mienia. Dwie osoby dodatkowo odpowiedzą za posiadanie narkotyków, które policjanci zabezpieczyli podczas przeszukań. Podejrzani mają od 15 do 22 lat i są mieszkańcami Sochaczewa. Pełnoletnim grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O losie nieletniego będzie decydował sąd rodzinny.

Zatrzymanie pozostałych uczestników bójki jest kwestią czasu.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.