Kontrole legalności pobytu cudzoziemców na terenie Wólki Kosowskiej i okolic

We wtorek (14.11) w wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie podwarszawskiej Wólki Kosowskiej i okolic funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywali na terytorium naszego kraju.

Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku od 27 do 37 lat. Dwóch z nich jest obywatelami Wietnamu, pozostali to obywatel Chin i Tadżykistanu. Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej -dwaj Wietnamczycy nie posiadali żadnych dokumentów tożsamości, a do Polski przyjechali nielegalnie sześć lat temu przekraczając granicę RP wbrew przepisom od strony Niemiec. Do chwili zatrzymania zamieszkiwali i pracowali na terenie Wólki Kosowskiej trudniąc się różnymi pracami. W związku z naruszeniem przepisów pobytowych w naszym kraju zostali zobowiązani do powrotu, a do czasu opuszczenia Polski zostaną umieszczeni w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców. Pozostali – obywatel Chin oraz Tadżykistanu uchylali się od wykonania wcześniejszych decyzji o zobowiązaniu do powrotu. Dzisiaj wobec Chińczyka zostanie skierowany wniosek do sądu o umieszczenie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na okres trzech miesięcy, celem zabezpieczenia prawidłowego toku wykonania decyzji o zobowiązaniu mężczyzny do powrotu, natomiast obywatel Tadżykistanu zostanie doprowadzony do lotniczego przejścia granicznego w celu przymusowego wykonania – wcześniej wydanej, ale jeszcze prawnie obowiązującej – decyzji powrotowej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.