piątek, 09 grudnia 2022

Pies służbowy pomógł policjantom znaleźć narkotyki

Policjanci ze stołecznego Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego zatrzymali na terenie jednej z warszawskich posesji 30-letniego mężczyznę podejrzewanego o wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Na miejscu zdarzenia pracował też przewodnik z psem służbowym – specjalistą do wyszukiwania zapachu narkotyków.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 30-letniego mieszkańca Pruszkowa, podejrzewanego o wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Do zatrzymania doszło na terenie jednej z posesji przy ul. Stalowej w Warszawie. Funkcjonariusze mając informację, że może dochodzić tam do przestępczego procederu podjęli obserwację wskazanego miejsca. Niedługo po tym, na posesji policjanci zauważali młodego mężczyznę, który trzymał w dłoniach pojemniki. Podejrzewając, ze mogą to być zakazane prawem substancje, funkcjonariusze podjęli interwencję. 30-latek próbował jeszcze uciekać, szybko jednak został zatrzymany.

Podczas przeszukania posesji wykorzystano psa służbowego specjalizującego się w kategorii wyszukiwania zapachów narkotyków. Łącznie na przeszukanym terenie znaleziono i zabezpieczono ponad 60 gramów różnego rodzaju substancji, w tym m.in. heroinę, mefedron, amfetaminę i marihuanę.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.


Zobacz również