Pijana 18-latka spowodowała kolizję

Niecały miesiąc cieszyła się prawem jazdy 18-letnia mieszka powiatu wyszkowskiego. Młoda kobieta w czwartek spowodowała kolizję. Okazało się, że była nietrzeźwa. W organizmie miała 2 promile alkoholu. Teraz za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grożą jej surowe konsekwencje.

W czwartek około godziny 16.30 dyżurny wyszkowskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. 1 Maja w Wyszkowie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że młoda kobieta może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego, którzy ustalili, że 18-latka z volkswagena wykonując manewr cofania uderzyła w zaparkowanego przy ul. 1 Maja hyundaia. Całe zdarzenie widział właściciel uderzonej osobówki, który podbiegł do mieszkanki powiatu wyszkowskiego i wezwał na miejsce policjantów. Przypuszczenia zgłaszającego, że kierująca jest nietrzeźwa szybko okazały się słuszne. Badanie alkomatem wykazało w organizmie młodej kobiety 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. Niestety mieszkanka powiatu wyszkowskiego niedługo cieszyła się swoimi uprawnieniami do kierowania, które posiadała niecały miesiąc.

Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to jedno z największych przestępstw drogowych, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne nie niższe niż 5 tys. złotych. Policjanci wobec pijanych kierowców zawsze będą stosować zasadę ZERO TOLERANCJI.

kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.