Kolejna kradzież samochodu wykryta przez „Kobrę”

W ramach prowadzonych ustaleń operacyjno-rozpoznawczych policjanci z grupy „Kobra” rozwiązali sprawę kradzieży z włamaniem bmw wartego 50 tysięcy złotych. Podejrzany o to przestępstwo, 27-latek został bardzo szybko zatrzymany, usłyszał już zarzut.

Do komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży z włamaniem bmw. Właściciel oszacował straty na 50 tysięcy złotych, a do przestępstwa miało dojść na przestrzeni kilku ostatnich dni sierpnia. Sprawa trafiła do Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową. Funkcjonariusze grupy operacyjnej „Kobra” natychmiast wykorzystali posiadane informacje, pozyskali kilka nowych, wykonali sprawdzenia. Dzięki temu bardzo szybko ustalili kim jest prawdopodobny sprawca tego przestępstwa.

Następnym krokiem było zatrzymanie 27-latka. Mężczyzna w zasadzie nie wykluczył, że zabrał auto, natomiast twierdził, że szczegółów dotyczących całego zajścia niestety nie pamięta, nie wie też, co stało się z bmw, a wszystko dlatego, że zdarza mu się nadużywać alkoholu. Zebrane dowody stały się podstawą do przedstawienia mężczyźnie zarzutu kradzieży z włamaniem samochodu. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.