Pijana opiekunka z półtorarocznym dzieckiem

Ten dzień dla pijanej opiekunki zakończył się zatrzymaniem. Policjanci zostali zaalarmowani o awanturującej się 48-latce, która przyszła odebrać dziecko z placówki. Okazało się, że jest ona kompletnie pijana i pod opieką miała już półtoraroczne dziecko. Podczas interwencji kobieta znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną policjantów, za co usłyszała również zarzuty karne.

Było po godzinie 12. Policjanci z Bemowa otrzymali zgłoszenie od czujnych pracowników placówki o tym, że opiekunka przyszła odebrać trzyletnie dziecko i może być pod wpływem alkoholu. Kobieta pod swoją opieką miała już półtoraroczne dziecko, którym pracownicy od razu zaopiekowali się. Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latka ma 2,5 promila alkoholu w organizmie, w torebce miała butelkę wódki.

W trakcie interwencji kobieta przez cały czas była agresywna, w końcu swoją agresję fizyczną i słowną skierowała wobec policjantów, używała słów powszechnie uznanych za obelżywe, nie wykonywała ich poleceń, stawiała czynny i bierny opór. Policjanci zatrzymali 48-latkę.

Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzana usłyszała trzy zarzuty karne dotyczące narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z ciążącym obowiązkiem opieki oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Za to może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Marta Sulowska/D.K

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.