Pijani kierowcy ciężarówek zatrzymani w Radomiu i koło Siedlec

Trzeźwość ponad pół tysiąca kierowców ciężarówek, busów i autobusów, sprawdzili inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas prowadzonych działań zatrzymali dwóch pijanych kierowców ciężarówek. Mężczyzn przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (21 sierpnia), na drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich, inspektorzy mazowieckiej inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. Podczas porannych działań, przebadali alkomatami przesiewowymi 510 kierowców ciężarówek, busów i autobusów. Inspektorzy ujęli dwóch pijanych uczestników ruchu drogowego.

Na krajowej „dwunastce” w Radomiu, patrol ITD udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy ciężarówki – chłodni należącej do jednego z lokalnych przedsiębiorców. Mężczyzna „wydmuchał” ponad 1 promil alkoholu. Z kolei na krajowej „dwójce” w pobliżu Siedlec, inspektorzy wykluczyli z ruchu nietrzeźwego kierującego zestawem ciężarowym. 35-latek przewoził śrutę sojową z Gdyni do Siedlec. Mężczyzna miał 0,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obu pijanych kierowców przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.