Pijani w kajaku z półtorarocznym dzieckiem wpadli do rzeki

Oboje pijani płynęli kajakiem z półrocznym dzieckiem na rzece Świder. W pewnym momencie kajak się wywrócił i wszyscy wpadli do wody. Powiadomieni o całej sytuacji policjanci natychmiast udali się na miejsce. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile zarówno w organizmie kobiety, jak i mężczyzny. Na dodatek 29-latek okazał się być osoba poszukiwaną. Skrajnie nieodpowiedzialna para została zatrzymana.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek tuż po godzinie 16 w okolicach miejscowości Radiówek. Policyjny patrol został powiadomiony, że na rzece Świder przewrócił się kajak, którym płynęły dwie osoby wraz z dzieckiem. Funkcjonariusze natychmiast udali się na wskazane miejsce.
W tracie dojazdu, zauważyli przy brzegu rzeki wysiadające z kajaku dwie osoby. Kobieta miała na rękach dziecko. Zachowanie kobiety i mężczyzny jednoznacznie wskazywało, iż są pod wpływem alkoholu. Para była zszokowana interwencją Policji.

Mundurowi od razu przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało po ponad 2 promile w organizmie kobiety i mężczyzny. W tracie rozmowy oboje potwierdzili, że kiedy płynęli kajakiem spożywali alkohol i wraz z półtoraroczną córką 30-latki wpadli do wody, ale nikomu z nich nic się nie stało. Wszyscy byli cali mokrzy. Wówczas policjanci wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia ratunkowego, która zabrała dziewczynkę do szpitala.

Ponadto podczas sprawdzania danych 29-latka w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymana para, 29-latek i 30-latka trafiła do policyjnych cel. Po wytrzeźwieniu, kobieta usłyszała zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – otwocki prokurator objął ją policyjnym dozorem, zaś 29-latek po wykonaniu z nim niezbędnych czynności został doprowadzony do zakładu karnego.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Policjanci apelują o rozwagę nad wodą! Ta skrajna nieodpowiedzialność mogła zakończyć się tragicznie.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.