Pijany 45-latek podpalił stogi z belami słomy. Chwilę po zdarzeniu trafił do policyjnej celi

W miniony wtorek rano w miejscowości Szerominek doszło do pożaru trzech stogów, w których znajdowało się łącznie 700 bel słomy. Wstępne ustalenia poczynione na miejscu zdarzenia przez strażaków prowadzących akcję gaśniczą wskazywały na to, że prawdopodobnie doszło do podpalenia. Pokrzywdzony mieszkaniec powiatu płońskiego łączną wartość strat oszacował na 80 tys. zł.

Funkcjonariusze z płońskiej patrolówki w trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia zatrzymali do wyjaśnienia dwie osoby. Z ustaleń mundurowych wynikało, że 45-letni mężczyzna i 36-letnia kobieta mogli mieć związek z pożarem. W chwili zatrzymania oboje byli nietrzeźwi. Trafili do policyjnego aresztu.

45-latek i 36-latka zostali przesłuchani. Okazało się, że razem od wczesnych godzin porannych spożywali alkohol. Podpalenia bel słomy dokonał sam mężczyzna. Wyjaśnił mundurowym, że zrobił to ze złości, gdyż wcześniej między nim a pokrzywdzonym doszło do sprzeczki.

Policjanci przedstawili 45-latkowi zarzut zniszczenia cudzego mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.