Wandale odpowiedzą za zniszczenie przystanku

Niszczenie mienia to jedno z bardziej uciążliwych społecznie przestępstw. Ostatnio taki akt wandalizmu miał miejsce w centrum Radomia, gdzie grupa mężczyzn zdemolowała wiatę przystankową. Zdarzenie to zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego, a dzięki szybkiej reakcji policjantów sprawców zatrzymano na gorącym uczynku. Grozi im do 5 lat więzienia.

Niszczenie mienia, zwłaszcza publicznego, które służy społeczeństwu jest wyjątkowo uciążliwe i wywołuje bardzo negatywne emocje. Wandale niszczą często rzeczy, których zakup był długo wyczekiwany i służy mieszkańcom. Tym razem w Radomiu policjanci otrzymali zgłoszenie o niszczeniu wiaty przystanku przez grupę męźczyzn. Wandale wybili szyby i zdemolowali jedną z wiat przystankowych w centrum miasta. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy na miejscu na gorącym uczynku zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku 25-40 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do izby zatrzymań. Na tym 25-latkowi było mało, uszkodził jeszcze kratę, siedzisko i stolik w celi. Wartość strat wyceniono na kwotę kilku tysięcy złotych. Trzech z męźczyzn 25, 38 i 40-latek usłyszało już zarzuty zniszczenia mienia, a 38-latek dodatkowo zarzut znieważenia funkcjonariuszy.

Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz wysokie grzywny. Sąd zobowiązać również do naprawienia szkody.

Autor: asp. Karolina Krawczyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.