Pijany 71-latek wjechał do zbiornika retencyjnego

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego wjechał renaultem do zbiornika retencyjnego w pobliżu drogi ekspresowej S-17 w Woli Duckiej. Interweniującym na miejscu policjantom z drogówki udało się wyciągnąć kierowcę z pojazdu. Był kompletnie pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pomimo wielu apeli Policji, kierowanie po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie to wciąż duży problem na terenie powiatu otwockiego. W ciągu ostatniego tygodnia policjanci zatrzymali aż 9 takich nieodpowiedzialnych kierowców, a dziś, podczas akcji trzeźwy poranek kolejnych trzech.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę po godz. 14 w pobliżu drogi ekspresowej S-17 w Woli Duckiej. Kierujący osobowym renaultem wpadł do zbiornika retencyjnego. Na miejscu interweniowali policjanci z otwockiej drogówki. Mundurowi natychmiast wyciągnęli kierowcę z pojazdu. Jak ustalili mężczyzna nie zachował należytej ostrożności i wpadł w poślizg, a następnie przebijając pojazdem ogrodzenie wjechał do zbiornika wodnego.

Był to 71-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który w tym przypadku może mówić o wielkim szczęściu, gdyż jego skrajna głupota mogła mieć tragiczne skutki. Kierowca był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Niebawem za swoje postepowanie odpowie przed sądem.

Pijani kierowcy to wciąż ogromny problem i jeszcze większe zagrożenie na drodze. Prowadzący pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających są śmiertelnie niebezpieczni zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też otwoccy policjanci z wydziału ruchu drogowego wykonują coraz więcej kontroli i reagują na każdy z takich przypadków. Niestety, mimo wielu podejmowanych działań i apeli nadal na terenie powiatu otwockiego zatrzymują nietrzeźwych kierowców, którzy w każdej chwili, kierując pojazdem, mogą przyczynić się do czyjejś śmierci. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariusze zatrzymali aż 9 takich nieodpowiedzialnych kierowców, w tym 5 nietrzeźwych, 2 pod wpływem narkotyków i 2 po użyciu alkoholu. A dziś, podczas akcji trzeźwy poranek wpadło już kolejnych trzech kierowców, w tym 2 pijanych, a 1 poniżej 0,5 promila.

Po raz kolejny apelujemy. Kierowca pod wpływem alkoholu ma ograniczoną percepcję, nie reaguje odpowiednio szybko i zdecydowanie, nie potrafi też dobrze ocenić odległości. Nie wsiadajmy więc za kierownicę pojazdu nawet po najmniejszej ilości alkoholu. Nie może być też społecznego przyzwolenia na takie zachowanie, bo w konsekwencji to również wpływa na nas. Jeśli my nie zareagujemy w odpowiedni sposób, sami możemy się później znaleźć w sytuacji, kiedy inny kierowca nietrzeźwy lub pod wpływem środków odurzających, kogoś z nas lub naszych bliskich po prostu zabije. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.