środa, 28 lipca 2021

Pijany i z narkotykami uciekał przed policją

Kozieniccy policjanci prowadzili pościg za mężczyzną, który wymusił pierwszeństwo przejazdu na jednej z ulic Kozienic i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie dość, że 23-latek nie miał prawa jazdy, to jeszcze był pijany i miał przy sobie narkotyki. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dokonywał też kradzieży w drogeriach, za co również zostanie ukarany.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy z wtorku na środę, gdy funkcjonariusze wydziału prewencji z Kozienic patrolowali miasto. Jadąc jedną z ulic przed radiowóz wyjechał samochód, który wymusił pierwszeństwo przejazdu. Funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się kierującemu daewoo, który na dodatek jechał od prawego do lewego krawężnika jezdni. Mężczyzna zignorował polecenia i zaczął uciekać. W pewnym momencie zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany przez policjantów. Jak wskazało badanie 23-letni mieszkaniec Kozienic miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Prócz tego w trakcie policyjnych czynności mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Trafił on do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili też, że mężczyzna dokonywał kradzieży w drogeriach na terenie Kozienic. Zatrzymany za popełnione przestępstwa usłyszał już zarzuty.

Przypominamy, że kierujący, który nie zatrzyma się do kontroli drogowej, mimo wyraźnych sygnałów uprawnionych służb, odpowiada za przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Ilona Tarczyńska


Nasi partnerzy