sobota, 31 lipca 2021

Pijana matka wiozła dwójkę dzieci. Miała blisko 2 promile

Prawie 2 promile miała w organizmie kobieta, która wiozła samochodem dwoje dzieci. Skrajnie nieodpowiedzialną podróż pijanej matce przerwali policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle. Dzieci trafiły pod opiekę ojca. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że usłyszy także zarzuty dotyczące narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Wczoraj po południu w Długosiodle (pow. wyszkowski) mężczyzna poinformował policjantów, że spod szkoły odjeżdża osobowy opel, którym kieruje nietrzeźwa kobieta i przewozi małe dzieci. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli patrolowanie ulic w poszukiwaniu samochodu. Na ulicy Mickiewicza zatrzymali do kontroli drogowej opla. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Okazało się że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta w takim stanie przewoziła w samochodzie dwójkę dzieci w wieki 2 i 5 lat. Pijana kobieta straciła prawo jazdy, a małoletni pasażerowie trafili pod opiekę ojca. Mieszkanka gminy Długosiodło nie widziała w swoim zachowaniu nic złego. Tłumaczyła policjantom, że: „droga była pusta, mijała tylko 3 samochody i nic się nie stało”.

Teraz nieodpowiedzialna kobieta, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, za co grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. O sprawie powiadomiony zostanie również sąd rodzinny. Niewykluczone, że kobieta usłyszy także zarzuty dotyczące narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia co zagrożone jest w przypadku rodzica karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie zasady Piłeś? – nie jedź ! Pamiętajmy, że interweniując w przypadku pijanego kierowcy, możemy uratować nie tylko jego samego, ale również życie innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: kom. Damian Wroczyński


Nasi partnerzy