piątek, 09 grudnia 2022

Pijany jechał mimo zakazu i był poszukiwany przez sąd

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali pijanego 42-latka, który jechał fiatem. Mężczyzna miał w organizmie blisko dwa promile. W takcie czynności okazało się również, że ma już na swoim koncie sądowy zakaz i ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

W zeszły czwartek policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas rutynowego patrolu Otwocka, na ulicy Kraszewskiego zatrzymali do kontroli drogowej fiata. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości kierującego, miał on prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu 42-latka w policyjnych systemach, okazało się, że prowadził pojazd bezprawnie, gdyż obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany dwa lata temu przez Sąd Rejonowy w Grajewie oraz jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Otwocku, w celu odbycia zastępczej kary 58 dni pozbawienia wolności. Wówczas funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komendy.

Po wytrzeźwieniu 42-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, zobowiązując go do stawiennictwa dwa razy w tygodniu w komisariacie w Józefowie. Za to przestępstwo może grozić nawet do 5 lat więzienia.

Po wykonaniu czynności procesowych, mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego, celem wykonania orzeczonej wcześniej zastępczej kary pozbawienia wolności.

sierż. szt. Paulina Harabin


Zobacz również