piątek, 09 grudnia 2022

Tymczasowy areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

W ręce policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Bemowa wpadł 44-letni mężczyzna podejrzany o posiadanie znacznych substancji psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 200 gramów amfetaminy i mefedronu. Mężczyzna był wcześniej poszukiwany i notowany oraz przebywał w zakładzie karnym. 44-latek trafił do policyjnej celi, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zespołu wywiadowczego z Bemowa podjęli czynności wobec mężczyzny. Mundurowi przypuszczali, że może mieć on substancje zabronione. Podczas rozmowy 44-latek zaprzeczał, aby posiadał takie substancje. Policjanci nie dali mu wiary, mężczyzna był zdenerwowany całą sytuacją. Podczas kontroli torby zakupowej policjanci ujawnili tam białą torebkę foliową z zawartością sypkiej substancji koloru białego. Okazało się, że jest to prawie 100 gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany. Dalsze czynności związane z przeszukaniem mieszkania 44-latka doprowadziły ich do ujawnienia ponad 100 gramów mefedronu.

44-latek został osadzony w policyjnej celi. Mężczyzna był 14-krotnie poszukiwany, notowany za różne przestępstwa i przebywał w zakładzie karnym za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

kom. Marta Sulowska


Zobacz również