niedziela, 24 października 2021

Pijany kierowca, ujęty przez świadka, chciał przekupić policjantów

To kolejny przykład braku społecznej zgody na jazdę po alkoholu. Na terenie gminy Serock doszło do obywatelskiego zatrzymania. Świadkowie zareagowali i uniemożliwił jazdę kierowcy skody, który miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci mężczyzna próbował ich przekupić, oferując pieniądze. Za próbę skorumpowania mundurowych grozi mu teraz nawet do 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Przed 19.00 policjanci z legionowskiej drogówki zostali powiadomieni o ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez świadków. Jak wynikało z relacji świadków jadących drogą krajową 61, zauważyli kierowcę skody, który nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Para, podejrzewając, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, uniemożliwiła dalszą jazdę kierowcy i powiadomiła Policję.

Mundurowi z drogówki, którzy przyjechali na miejsce, przeprowadzili badanie trzeźwości kierowcy skody. Urządzenie pokazało, że ma on w organizmie blisko 4 promile alkoholu. 61-latek, chcą uniknąć odpowiedzialności za jazdę po alkoholu, próbował przekupić policjantów. Za zapomnienie o sprawie i odwiezienie do domu oferował im 500 złotych.

Mieszkaniec powiatu pułtuskiego został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwiał, został przewieziony do legionowskiej prokuratury, gdzie słyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz przekupstwa. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Świadkom bardzo dziękujemy i gratulujemy zaangażowania, profesjonalizmu w działaniu, a w szczególności godnej podziwu postawy, która powinna stanowić wzór dla wszystkich.

podkom. Justyna Stopińska


Nasi partnerzy