Zlekceważyli wyrok sądu

W tym tygodniu policjanci zakroczymskiego posterunku zatrzymali już dwóch kierujących, niestosujących się do zakazu prowadzenia pojazdów. Każdemu z nich grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek rano mundurowi z Posterunku Policji w Zakroczymiu na ul. Ostrzykowizna zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Podczas interwencji kierujący okazał funkcjonariuszom blankiet prawa jazdy. Za chwilę wyszło jednak na jaw, że 62- latek z Kobyłki w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Sprawdzenie w rejestrze wskazało bowiem, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do końca października 2021 roku. Policjanci zatrzymali 62- latkowi blankiet prawa jazdy.

Następnego dnia około godz. 13:00 zakroczymscy funkcjonariusze podjęli interwencję w Wólce Smoszewskiej. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierujący oplem mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Sprawdzenie w systemie ujawniło, że 60- latek z gminy Zakroczym nie stosuje się do orzeczonego przez nowodworski sąd zakazu prowadzenia pojazdów, obowiązującego do lutego 2022 roku. Ponadto opel, którym kierował mężczyzna nie posiadał aktualnego ubezpieczenia. Żeby tego było mało nie był on również dopuszczony do ruchu, w związku z tym na kierującego nałożono dodatkowo mandat karny.

Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, każdemu z mężczyzn grozi kara do 3 lat więzienia.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.