Pijany kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec powiatu gostynińskiego, który ujął mężczyznę, którego zachowanie na drodze świadczyło, że może on być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu oplem, a następnie przekazał go policjantom.

Wczoraj o godzinie 08:36 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu kierowcy, który może być pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec powiatu gostynińskiego jadąc ul. Wojska Polskiego zauważył, że kierujący pojazdem marki Opel wymusił pierwszeństwo przejazdu innemu kierowcy. Zgłaszającego zaniepokoił również tor jazdy kierującego oplem, który jechał całą szerokością drogi, a następnie zatrzymał się na parkingu pod jednym z marketów.

41-letni mieszkaniec Gostynina bez chwili wahania o powyższym poinformował policję, uniemożliwiając dalszą jazdę kierującemu oplem. Kierowcą okazał się 65-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Mężczyźnie została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu.

W trakcie wykonanych czynności na miejscu policjant gostynińskiej drogówki ustalił, że 65-letni mężczyzna posiada trzy aktualne dożywotnie zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień.

Obywatelska postawa 41-letniego mężczyzny zasługuje na pochwałę. Dzięki szybkiemu i stanowczemu działaniu być może nie doszło do tragedii. Zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Kierujący oplem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

mł.asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.