Pijany na hulajnodze

Policjanci piaseczyńskiej drogówki zwrócili uwagę na kobietę i mężczyznę poruszających się hulajnogą elektryczną w miejscowości Parcele. Szybko okazało się, że jazda we dwójkę nie jest jedynym wykroczeniem.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący nią 19-latek ma blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Został więc ukarany madantem karnym w wysokości 2.500 złotych.

Funkcjonariusze przypomnieli także, że zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Podróżując na hulajnodze elektrycznej nie można ciągnąć i holować innych pojazdów, przewozić innych osób, zwierząt czy ładunku. Zabronione jest również kierowanie w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.