Wpadli w nocy ze skradzionym towarem

Dzięki czujności policjantów grodziskiej „patrolówki” w nocy zatrzymane zostały osoby podejrzane o kradzież towaru sprzed sklepu i odzyskane ich łupy. 47-latek i 25-latek usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania tego przestępstwa. Dodatkowo kierowca odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Ważnym zadaniem policjantów wydziału patrolowo-interwencyjnego grodziskiej komendy podczas nocnej służby było ujawnienie sprawców kradzieży towaru z palet znajdujących się przed jednym ze sklepów w mieście. Przed północą funkcjonariusze zwrócili uwagę na jadące ulicą mitsubishi, którym mogli poruszać się podejrzani. Podczas kontroli pojazdu mundurowi znaleźli w bagażniku kartony ze skradzionymi kosmetykami i środkami chemicznymi. Sprawdzony został również kierowca samochodu. Szybko wyszło na jaw, że 47-latek nie posiada uprawnień do kierowania i ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie przedmioty i zatrzymali podejrzanych. Szybko ustalili także miejsce i odzyskali w nim pozostałą część skradzionego towaru. Wykonane w sprawie czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły udział obu zatrzymanych w kradzieży i pozwoliły na przedstawienie im zarzutów karnych za to przestępstwo. Policjanci ustalili także, że 47-latek był wcześniej wielokrotnie karany za podobne czyny i odpowie w warunkach recydywy. Mężczyzna usłyszał dodatkowo zarzut prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu zakazowi.

Postępowanie w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.