Pijany rowerzysta sprawcą wypadku

53-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego, jadąc rowerem spowodował wypadek. Miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W minionym tygodniu w miejscowości Gzowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystów. Policjanci wykonujący czynności na miejscu ustalili, że 53-latek, podczas wyprzedzania 68-letniej rowerzystki, jadącej w tym samym kierunku, doprowadził do zderzenia cyklistów. Mieszkanka powiatu pułtuskiego z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Okazało się, że sprawca zdarzenia miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. Konsekwencje takich zdarzeń dla rowerzysty mogą być bardzo poważne, a czasem nawet tragiczne, gdyż w przeciwieństwie do kierowcy samochodu nie ma on żadnej ochrony przed upadkiem czy zderzeniem. Kolejny raz zwracamy się do rowerzystów o zachowanie rozwagi i zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Wyrozumiałość i wzajemny szacunek na drodze, każdej grupy uczestników ruchu drogowego, z pewnością pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa i zmniejszeniu liczby zdarzeń.

Autor: sierż. Renata Soból

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.