Powiatowe obchody Święta Policji w Płońsku

W Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Czterdziestu jeden policjantów odebrało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Kilku wyróżniających się w służbie policjantów i pracowników płońskiej jednostki policji zostało też nagrodzonych medalami oraz odznaczeniami. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Wczoraj na placu Komendy Powiatowej Policji w Płońsku odbyły się uroczystości związane z powiatowymi obchodami Święta Policji. Poprzedziła je msza święta w Kościele Św. Michała Archanioła w Płońsku odprawiona w intencji policjantów i pracowników Policji.

W tym roku w płońskiej komendzie na wyższe stopnie służbowe awansowało czterdziestu jeden funkcjonariuszy. Jedenastu z nich otrzymało swój pierwszy awans w hierarchii stopni policyjnych. Wśród awansowanych znajdują się policjanci z różnym stażem służby, doświadczeniem, zajmujący różne stanowiska i pełniący różne funkcje w strukturze naszej formacji. Służą w wydziałach: prewencji, ruchu drogowego czy kryminalnym naszej jednostki, a także Komisariacie Policji w Raciążu i Posterunkach Policji w Czerwińsku nad Wisłą, Nowym Mieście i Załuskach.

Komendant Główny Policji na wyższy stopień służbowy – podinspektora mianował Komendanta Komisariatu Policji w Raciążu nadkomisarza Andrzeja Mikołajewskiego.

Kilku wyróżniających się w służbie policjantów i pracowników płońskiej jednostki policji zostało nagrodzonych medalami oraz odznaczeniami:
– Złotym medalem za długoletnią służbę odznaczony został kom. Mariusz Żochowski Naczelnik Wydziału Kryminalnego. Służy on w policji od ponad 25 lat i od początku związany jest z pionem kryminalnym.
– Srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczony został mł. insp. Stanisław Dybowski, który aktualnie pełni funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku. Funkcjonariusz ten w szeregi Policji wstąpił w 2001 roku, czyli 22 lata temu. Przez 15 lat kierował pionem kryminalnym.
– Srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczona została Pani Monika Murawska – pracownik cywilny płońskiej komendy. Pani Monika, która z naszą jednostką związana jest 20 lat, pracuje na stanowisku Starszego technika Wydziału Kryminalnego, odpowiada za obsługę baz teleinformatycznych policji.
– W uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji brązową odznaką „zasłużony policjant” odznaczył podkomisarza Pawła Małeckiego- Zastępcę Naczelnika Wydziału Kryminalnego . Funkcjonariusz ten w Policji służy od 23 lat. Od początku związany jest z pionem kryminalnym.

W czasie uroczystego apelu wręczone zostały rownież odznaczenia przyznane przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Policji woj. mazowieckiego zs. w Radomiu. Odznaczeni zostali:
kom. Adam Maliński, kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, asp.szt. Piotr Jaszczur, asp. szt. Mariusz Pajewski, asp. szt. Krzysztof Pawłowski asp. szt. Jarosław Trębski oraz Małgorzata Piątek

Wszystkim odznaczonym i mianowanym na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom serdecznie gratulujemy. Życzymy satysfakcji z dobrej służby i pracy, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym oraz szacunku od tych, o których bezpieczeństwo dbamy.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.