Pijany spowodował kolizję. Przewoził w aucie dziecko

Funkcjonariusze ruchu drogowego KPP w Zwoleń zatrzymali 29-letniego kierującego oplem, który potrącił rowerzystę. Jak się okazało mężczyzna miał prawie cztery promile alkoholu w organizmie, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Zwoleniu. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że 29-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w 69-letniego rowerzystę. Poszkodowany trafił do szpitala z lekkimi obrażeniami. Po przebadaniu kierującego okazało się, że posiada w organizmie prawie 4 promile alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania. Nieodpowiedzialny kierowca wiózł żonę i 5-letnie dziecko.

29-latek odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, narażenie dziecka na utratę życia i zdrowia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego i jazdę bez uprawnień.

Apelujemy do kierowców, aby pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu bądź środków działających podobnie. Nie ma takiej ilości alkoholu, po której spożyciu możemy bezpiecznie poruszać się po drogach. Reagujmy za każdym razem, kiedy widzimy kogoś, kto pił alkohol, a następnie usiłuje wsiąść do samochodu i odjechać. Wzajemnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo, bo życie ludzkie jest najcenniejszą wartością

Autor: sierż.szt. Katarzyna Słyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.