Piła, nożyk do cięcia metalu i 39-latek leżący pod Hondą

Czujność mieszkańca Piaseczna i szybkość działania piaseczyńskich funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który usiłował ukraść katalizator na jednym z osiedli niestrzeżonych. 39-letni mieszkaniec Warszawy został przyłapany na gorącym uczynku i niemalże „wyciągnięty” spod pojazdu. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wsparcie policyjnych działań jest niezmiernie ważne, bo doskonale wiemy, że współpraca się zawsze opłaca. W szczególności kiedy swoją postawą mamy wpływ na podniesienie bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania. Tak było właśnie w tym przypadku, kiedy 38-letni mieszkaniec Piaseczna poinformował funkcjonariuszy, że będąc na nocnym spacerze zauważył mężczyznę, który w mroźną noc naprawia auto na środku chodnika.

Kiedy funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego piaseczyńskiej komendy dotarli na niestrzeżony parking wskazany w zgłoszeniu, bardzo szybko ustalili, że leżący pod Hondą Accord mężczyzna wcale nie naprawia swojego auta, a właśnie usiłuje dokonać kradzieży katalizatora z tego pojazdu. 39-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mundurowi zabezpieczyli również „narzędzia pracy” oraz wcześniejszy łup, którym okazał się być katalizator, który został skradziony z pojazdu na terenie Warszawy. W sportowej torbie mężczyzna miał ze sobą między innymi piłkę oraz nożyk do cięcia metalu, a także lewarek.

Kolejnego dnia 39-latek usłyszał dwa zarzuty karne: usiłowania kradzieży katalizatora z hondy accord na terenie Piaseczna oraz kradzieży katalizatora z toyoty yaris, której dokonał na terenie Warszawy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.