Pakistańczyk z meksykańskimi fałszywkami ujęty przez Straż Graniczną

Na Lotnisku Chopina obywatel Pakistanu po przylocie z Tokio otrzymał decyzję o odmowie wjazdu, powód – posłużenie się podczas kontroli granicznej dwoma sfałszowanymi dokumentami.

Pierwszym dokumentem, który wzbudził wątpliwości funkcjonariusza Straży Granicznej podczas odprawy podróżnych na wjazd do Polski był meksykański paszport wydany przez władze tego kraju. Po wstępnej weryfikacji okazało się, że dokument został podrobiony na wzór oryginalnego. Podczas dalszej weryfikacji, cudzoziemiec przedstawił kolejny, a była nim karta konsularna dla obywatela Meksyku żyjącego poza granicami kraju, która również została sfałszowana. W trakcie czynności mężczyzna przyznał, że jest obywatelem Pakistanu, podając swoje prawdziwe dane.

Mężczyźnie odmówiono wjazdu na terytorium naszego kraju wydając w tym celu stosowną decyzję.

Wobec cudzoziemca wszczęto również postępowanie przygotowawcze w sprawie usiłowania w lotniczym przejściu granicznym Warszawa-Okęcie przekroczenia wbrew przepisom, podstępem, granicy Rzeczypospolitej Polskiej na kierunku wjazdowym do Polski, na podstawie sfałszowanych na wzór oryginalnych meksykańskich dokumentów. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 264 § 2 kk. w zb. z art. 270 § 1 kk. do popełnienia których przyznał się, składając wyjaśnienia w sprawie.

Po zakończonych czynnościach obywatel Pakistanu odleciał z powrotem do Tokio.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.