Pirat drogowy z sądowym zakazem zatrzymany dzięki reakcji świadków

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie pirata drogowego, który zlekceważył zakaz sądowy kierowania pojazdami, jest także podejrzewany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Szydłowo, dzięki współpracy mieszkańców z dzielnicowym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Szydłowie, został powiadomiony przez mieszkańców jednej z miejscowości, że w pobliżu szkoły, z dużą prędkością jeździ kierowca mitsubishi, który może być pod wpływem alkoholu. Okazało się, że chwilę później uderzył w ogrodzenie posesji. Został natychmiast zatrzymany przez interweniującego dzielnicowego oraz patrol ruchu drogowego. Zatrzymany, to 33-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Zlekceważył sądowy zakaz kierowania pojazdami a w momencie zatrzymania policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Kierowca, przy podłokietniku w samochodzie, trzymał butelkę wódki i piwo. Nie poddał się badaniu alkotestem, został więc przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking a zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Szydłowie.

asp.szt. Anna Pawłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.