Chciała sprzedać ubrania a straciła 3.1000 złotych

41-latka z Siedlec chciała dać swoim ubraniom „drugie życie” i wystawiła je na jednym z portali sprzedażowych. Już po kilku minutach znalazł się chętny, który pod pretekstem zakupu jej ubrań wyłudził podstępem dane do rachunku bankowego i wypłacił z niego ponad 31000 zł.

Do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zgłosiła się 41-letnia siedlczanka, która padła ofiarą oszustwa na jednym z portali sprzedażowych. Robiąc wiosenne porządki w szafie, chciała dać swoim ubraniom tzw. drugie życie i wystawiła część swojej garderoby na sprzedaż. Już po kilku minutach znalazła się osoba zainteresowana zakupem. W wiadomości na portalu poprosiła sprzedającą o podanie numeru telefonu, co kobieta zrobiła i po chwili dostała wiadomość sms od kupującego z informacją, że powinna zaakceptować zamówienie klikając w przesłany link, następnie by odebrać płatność powinna wybrać swój bank i zalogować się na swoje konto. Kobieta nieświadoma zamiarów kupującego, postępowała zgodnie z podanymi wskazówka. Po zalogowaniu się za pośrednictwem linku do swojego banku, zobaczyła informację, że musi podać numer karty przypisanej do rachunku oraz kod CCV, co kobieta uczyniła. Dosłownie po chwili otrzymała na swój telefon wiadomość z banku z informacją, że zostały zmienione limity na jej rachunku oraz zmieniono urządzenie zaufane. Następna wiadomość z banku zawierała informację, by kobieta zaakceptowała przelewy na kilkaset euro. To już wzbudziło podejrzenia zgłaszającej i dało do myślenia, że coś jest nie tak. Zadzwoniła od razu na infolinię swojego banku celem zablokowania transakcji na swoim rachunku oraz zablokowania karty. Od pracownika banku dowiedziała się, że niestety już zostały zrobione przelewy z jej konta na ponad 31000 zł na rzecz zagranicznych firm. Okazało się też, że przestępcy z rachunku oszczędnościowego kobiety wykonali dwa przelewy po 200 tys. zł każdy na jej rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, z którego prawdopodobnie chcieli przelać pieniądze na swoje konta. Na szczęście nie zdążyli tego zrobić.

Konto osoby kupującej od razu zniknęło z portalu sprzedażowego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.