piątek, 07 października 2022

PKP Intercity świętuje swoje dwudziestolecie

PKP Intercity obchodzi okrągły jubileusz 20-lecia działania. Z tej okazji przewoźnik zaplanował liczne atrakcje pokazujące, jakie zmiany zaszły w Spółce od momentu jej powstania. W tym szczególnym dniu PKP Intercity chce podziękować wszystkim pracownikom tworzącym firmę oraz pasażerom, którzy od 20 lat wybierają właśnie pociągi.

1 września 2001 roku z Grupy PKP wydzielona została spółka PKP Intercity, której zadaniem jest zapewnienie dalekobieżnych przewozów pasażerskich. Od tego dnia na tory wyjechało już ponad 1,8 mln pociągów, a przez 20 lat skorzystało z nich ponad 550 milionów pasażerów.

PKP Intercity rozpoczęło świętowanie już w lipcu, kiedy to elektryczne zespoły trakcyjne, czyli pociągi obsługiwane przez pojazdy Pendolino, Flirt oraz Dart, zostały ozdobione naklejką z okolicznościowym logo 20-lecia. Dodatkowo, na specjalnie dedykowanej stronie udostępnione zostało specjalne kalendarium najważniejszych wydarzeń z ostatnich dwóch dekad. Są tam przedstawione kamienie milowe w działalności PKP Intercity, pokazujące kolejne zmiany w rozwoju oferty dla pasażerów i inwestycje w unowocześnianie floty pociągów.

Kolejne tygodnie przyniosą następne aktywności pokazujące, jakie zmiany zaszły w Spółce od momentu jej powstania. Wśród nich znajdzie się niezwykła wystawa okazji 20-lecia PKP Intercity. Miłośników kolei zainteresuje także konkurs fotograficzny z nagrodami w postaci okolicznościowych gadżetów przewoźnika, który zostanie zorganizowany w mediach społecznościowych.

Praca na kolei to służba, jak i pasja. Obchody 20-lecia to doskonała okazja, aby docenić i uhonorować tę pracę. Dlatego chciałbym podziękować w imieniu zarządu PKP Intercity wszystkim tym, którzy sprawiają, że pasażerowie wybierają nasze pociągi i czują się w nich bezpiecznie. Naszym celem jest, aby przez kolejne 20 lat działalności PKP Intercity jeszcze bardziej poszerzyć grono wiernych pasażerów kolei – deklaruje Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

PKP Intercity wyprawia średnio ponad 400 składów każdego dnia. W szeregach Spółki pracuje ponad 8 tys. osób, które dbają o jej rozwój i codziennie czuwają nad bezpieczeństwem pasażerów, także pracując w ostatnim czasie w wymagającym reżimie sanitarnym. To dzięki ich zaangażowaniu pociągi są jednym z najbezpieczniejszych środków transportu. Dlatego też szczególne podziękowania oraz gratulacje należą się wszystkim pracownikom kolei, którzy każdego dnia sumiennie wykonując swoje obowiązki, zapewniają możliwość odbycia bezpiecznej podróży.


Zobacz również