PKP Intercity świętuje swoje dwudziestolecie

PKP Intercity obchodzi okrągły jubileusz 20-lecia działania. Z tej okazji przewoźnik zaplanował liczne atrakcje pokazujące, jakie zmiany zaszły w Spółce od momentu jej powstania. W tym szczególnym dniu PKP Intercity chce podziękować wszystkim pracownikom tworzącym firmę oraz pasażerom, którzy od 20 lat wybierają właśnie pociągi.

1 września 2001 roku z Grupy PKP wydzielona została spółka PKP Intercity, której zadaniem jest zapewnienie dalekobieżnych przewozów pasażerskich. Od tego dnia na tory wyjechało już ponad 1,8 mln pociągów, a przez 20 lat skorzystało z nich ponad 550 milionów pasażerów.

PKP Intercity rozpoczęło świętowanie już w lipcu, kiedy to elektryczne zespoły trakcyjne, czyli pociągi obsługiwane przez pojazdy Pendolino, Flirt oraz Dart, zostały ozdobione naklejką z okolicznościowym logo 20-lecia. Dodatkowo, na specjalnie dedykowanej stronie udostępnione zostało specjalne kalendarium najważniejszych wydarzeń z ostatnich dwóch dekad. Są tam przedstawione kamienie milowe w działalności PKP Intercity, pokazujące kolejne zmiany w rozwoju oferty dla pasażerów i inwestycje w unowocześnianie floty pociągów.

Kolejne tygodnie przyniosą następne aktywności pokazujące, jakie zmiany zaszły w Spółce od momentu jej powstania. Wśród nich znajdzie się niezwykła wystawa okazji 20-lecia PKP Intercity. Miłośników kolei zainteresuje także konkurs fotograficzny z nagrodami w postaci okolicznościowych gadżetów przewoźnika, który zostanie zorganizowany w mediach społecznościowych.

Praca na kolei to służba, jak i pasja. Obchody 20-lecia to doskonała okazja, aby docenić i uhonorować tę pracę. Dlatego chciałbym podziękować w imieniu zarządu PKP Intercity wszystkim tym, którzy sprawiają, że pasażerowie wybierają nasze pociągi i czują się w nich bezpiecznie. Naszym celem jest, aby przez kolejne 20 lat działalności PKP Intercity jeszcze bardziej poszerzyć grono wiernych pasażerów kolei – deklaruje Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

PKP Intercity wyprawia średnio ponad 400 składów każdego dnia. W szeregach Spółki pracuje ponad 8 tys. osób, które dbają o jej rozwój i codziennie czuwają nad bezpieczeństwem pasażerów, także pracując w ostatnim czasie w wymagającym reżimie sanitarnym. To dzięki ich zaangażowaniu pociągi są jednym z najbezpieczniejszych środków transportu. Dlatego też szczególne podziękowania oraz gratulacje należą się wszystkim pracownikom kolei, którzy każdego dnia sumiennie wykonując swoje obowiązki, zapewniają możliwość odbycia bezpiecznej podróży.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.