piątek, 14 maja 2021

Płacili za zakupy znalezionymi kartami

Kryminalni z Garwolina zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o kradzieże z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawcy

Kryminalni z Garwolina zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o kradzieże z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawcy znaleźli karty płatnicze, a następnie płacili nimi za zakupy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Garwolina ustalili, że w ostatnim okresie czasu na terenie miasta oraz powiatu sprawcy płacili za zakupy znalezionymi kartami. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienia o popełnionych przestępstwach od osób pokrzywdzonych.

Kryminalni ustalili, że związek z tymi przestępstwami mają dwaj (28 i 37 lat) mieszkańcy Garwolina. Stróże prawa zatrzymali podejrzewanych mężczyzn, których doprowadzili do komendy. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły przedstawić mężczyznom zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz usiłowanie takiego przestępstwa.

Młodszy z mężczyzn dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy ze sklepu na terenie Garwolina, jak się okazało przestępstw tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Marek Kapusta


Nasi partnerzy