Planował podróż do Londynu, a trafi do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców

W ramach kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie terminala nowodworskiego lotniska funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali mężczyznę legitymującego się fałszywymi czeskimi dokumentami. Cudzoziemiec planował podróż do Londynu, ale póki co zostanie w Polsce w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Do zatrzymania mężczyzny podającego się za obywatela Czech doszło na hali ogólnodostępnej Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Cudzoziemiec zgłosił się do odprawy biletowej na lot do Londynu, przedstawiając czeski paszport, który wzbudził podejrzenia jednego z pracowników obsługujących rejs. O zdarzeniu poinformowano funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin, którzy po przybyciu na miejsce dokonali wobec mężczyzny kontroli legalności pobytu.

W trakcie legitymowania funkcjonariusze stwierdzili, że zarówno czeski paszport jak czeskie prawo jazdy, które dodatkowo okazał cudzoziemiec w celu uwiarygodnienia swojej tożsamości, noszą znamiona przerobienia. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 270 § 1 kk. mężczyznę zatrzymano. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że jest obywatelem Gruzji, podając swoje dane osobowe, a dokumenty, którymi się legitymował nie są oryginalne.

Po przedstawieniu zarzutów wobec cudzoziemca zostanie wszczęte postępowanie w kierunku zobowiązania cudzoziemca do powrotu, a także skierowany wniosek do sądu o umieszczenie go w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.