Planował wyjechać na urlop z 22 sztukami amunicji ostrej

22 sztuki amunicji posiadającej cechy bojowe było przyczyną kłopotów podróżnego, który odlatywał z Lotniska Chopina do Grecji. Amunicję ujawnili w bagażu podręcznym pracownicy ACS podczas kontroli bezpieczeństwa i niezwłocznie zgłosili sprawę funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

24 sierpnia funkcjonariusze z Grupy Bezpieczeństwa Lotów z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, którzy na co dzień prowadzą nadzór nad kontrolą bezpieczeństwa realizowaną przez pracowników firmy ACS, zostali powiadomieni o ujawnieniu 22 sztuk amunicji ostrej w bagażu podręcznym 54-letniego obywatela Polski. Właściciel bagażu oświadczył, że pudełko z amunicją znalazł przypadkowo w swoim mieszkaniu jakiś czas temu, teraz podczas remontu schował go do plecaka i zapominając o tym przed wyjazdem na urlop, zabrał plecak wraz z amunicją w podróż. Przyznał również, że nie ma żadnych stosownych zezwoleń na posiadanie broni i amunicji.

W związku z tym, że posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia jest zabronione (art. 263 § 2 kk.), pasażera zatrzymano i poddano sprawdzeniom w systemach informatycznych Straży Granicznej – wynik negatywny. Przeszukano również mieszkanie podejrzanego pod kątem ujawnienia innych niebezpiecznych przedmiotów (broń lub amunicja). Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności oraz zabezpieczeniu materiału dowodowego i przesłuchaniu biegłego z zakresu broni i amunicji, zatrzymanego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, gdzie usłyszał zarzuty. Po złożeniu wyjaśnień, został zwolniony przez prokuratora. Wobec podejrzanego nie zastosowano środków zapobiegawczych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.