Rozpoczęcie budowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Raciążu

25 sierpnia w Raciążu odbyła się uroczysta zbiórka związana z rozpoczęciem budowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciążu. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez Komendanta Powiatowego PSP w Płońsku bryg. Artura Czachowskiego Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Panu Maciejowi Wąsikowi. Następnie bryg. Artur Czachowski wspólnie z przedstawicielem firmy BIOŚ Sp. z o.o. Panem Piotrem Gierczakiem podpisali umowę na budowę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciążu (etap I). Po podpisaniu umowy oficjalnie przekazany został wykonawcy teren budowy oraz nastąpiło symboliczne wbicie szpadli – tym samym ruszyła budowa nowej strażnicy.

Tak ważną dla strażaków powiatu płońskiego uroczystość zaszczycili swoją obecnością, m.in.: Pan Maciej Wąsik Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadbrygadier Jarosław Nowosielski Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, przedstawiciele Sejmiku Województwa Mazowieckiego, samorządu lokalnego miasta Raciąż oraz gminy Raciąż.

Inwestycja finansowana jest na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”.

Planowany termin zakończenia całej inwestycji przewidziany jest na III kwartał 2023 roku.

Opracowanie i zdjęcia: st. bryg. Janusz Majewski – Komenda Powiatowa PSP w Płońsku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.