Płońscy policjanci odebrali 172 prawa jazdy od początku roku

Od początku roku już 172 kierowców na terenie powiatu płońskiego straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni w ręce policjantów wpadło 19 nieodpowiedzialnych kierujących, a aż 4 wczoraj. Policjanci przypominają, że zbyt szybka jazda w terenie zabudowanym może się skończyć zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące, wysokim mandatem i punktami karnymi.

Pomimo licznych apeli policjantów o „zdjęcie nogi z gazu” i jazdę z prędkością dostosowaną do warunków na drodze oraz obowiązujących przepisów, wciąż wielu kierowców przekracza prędkość w terenie zabudowanym, stwarzając zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Tylko wczoraj, w przeciągu kilku godzin policjanci płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli czterech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista w tej grupie, 51-latek z pow. legionowskiego osiągnął swoim autem – skodą prędkość 122km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli w miejscowości Wola (gm. Czerwińsk nad Wisłą) na krajowej 62-ce.

Kolejnych dwóch kierowców – piratów drogowych wpadło w ręce policjantów również w miejscowości Wola. Byli nimi kierująca volkswagenem 33-latka z pow. sochaczewskiego i 36-letni obywatel Litwy, kierowca audi. Kobieta w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość przekroczyła o 54 km/h, a mężczyzna o 63 km/h.

Ostatnim kierowcą, który stracił wczoraj prawo jazdy był kierujący audi 28-latek z pow. sierpeckiego. Przez miejscowość Dzierzążnia (DK10) przejeżdżał z prędkością 104 km/h.

Wszyscy kierujący ukarani zostali wysokimi mandatami i punktami karnymi. Musieli się też pożegnać się ze swoimi prawami jazdy, w związku z czym za kierownicę pojazdu będą mogli wsiąść dopiero za 3 miesiące.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.