wtorek, 26 października 2021

Pobili pracownika ochrony

Zarzut pobicia usłyszało dwóch mężczyzn w komisariacie na Bemowie. Z informacji wynika, że obaj najpierw awanturowali się z pracownikiem ochrony przed zamknięciem sklepu, którego nie chcieli opuścić. W końcu wyszli ze sklepu, jednak po jakimś czasie wrócili i zaatakowali mężczyznę. Zadawali mu ciosy kijem, bili po głowie i kopali po ciele. Za to przestępstwo może grozić im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przed 22.00. Pracownik ochrony zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy przed zamknięciem sklepu weszli do toalety. Kiedy wszedł do pomieszczenia i poprosił o opuszczenie terenu sklepu, obaj wyzywali mężczyznę, krzyczeli, że nie wyjdą. Po kilkunastu minutach awantury, oburzeni w końcu opuścili sklep. Na tym jednak nie zakończyli. Po kilkunastu minutach wrócili. Kiedy spostrzegli mężczyznę, rzucili się na niego, uderzali go kijem, bili po głowie i kopali po ciele. Po chwili uciekli.

Policjanci z Bemowa po otrzymaniu informacji, że doszło do pobicia mężczyzny, rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na wysokości ulicy Lazurowej spostrzegli jednego z nich, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawcy. Mężczyzna schował się za zaroślami, na widok umundurowanego patrolu przeskoczył przez ogrodzenie placu budowy i ukrył się za koparką, licząc, że będzie niezauważony. Policjanci zatrzymali 24-latka i doprowadzili do komisariatu. W sprawę włączyli się bemowscy kryminalni, którzy ustalili tożsamość drugiego z mężczyzn. Do zatrzymania doszło poza granicami Warszawy, gdzie mężczyzna się ukrywał. On również został doprowadzony do komisariatu.

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzani w wieku 24-lat usłyszeli zarzut pobicia. Za to przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska


Nasi partnerzy