Pod pretekstem szklanki wody okradły seniorkę

Nie wpuszczajmy obcych do swoich mieszkań pod żadnym pretekstem. Uważajmy na fałszywych „siostrzeńców”, „wnuczków” czy też zakupy po okazyjnej cenie. Do oszustów i złodziei działających takimi metodami dołączyły osoby proszące o pomoc, szklankę wody lub lekarstwo. Przestępcy wchodzą również do mieszkań, podając się za pracowników spółdzielni mieszkaniowych. Bądźmy rozsądni, zachowajmy rozwagę i codzienną ostrożność, w przeciwnym wypadku możemy stracić oszczędności lub dorobek całego życia. Przekonała się o tym jedna z mieszkanek gminy Wyszków.

Do zdarzenia doszło w czwartek (30.03). Trzy kobiety z akcentem wschodniego pochodzenia zapukały do drzwi jednego z domów na terenie gminy Wyszków. Obce osoby wykorzystały łatwowierność i dobre serce 76-latki prosząc ją o szklankę wody. Kiedy oszustki weszły do środka jedna z kobiet stwierdziła, że napiłaby się ciepłej herbaty. W czasie kiedy jedna z podstępnych kobiet zajmowała rozmową seniorkę, dwie pozostałe plądrowały dom.

Na początku nic nie wzbudziło podejrzeń starszej pani. Dopiero po wyjściu kobiet, 76-latka zauważyła, że w miejscu, gdzie trzymała oszczędności, już ich nie ma. Obce kobiety bez żadnych skrupułów wykorzystały ufność kobiety i ukradły jej oszczędności.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.