Podał dane brata i podrobił podpis

Pułtuscy policjanci przedstawili 25-latkowi zarzut podrobienia podpisu na mandacie karnym. Jak się okazało podał dane personalne swojego brata, ponieważ sam nie posiadał uprawnień.

Policjanci pułtuskiej drogówki zatrzymali do kontroli jadącego z dużą prędkością przez obszar zabudowany kierującego nissanem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 49 km/h. Kierujący miał się spieszyć się do rodzącej żony. Na podstawie podanych funkcjonariuszom danych został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł i 8 punktami karnymi.

Policjanci nabrali jednak wątpliwości co do wieku kierującego. Miał wyglądać na starszego, niż podane przez niego dane. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania kontrolowanego. Jak się okazało, ich podejrzenia były słuszne. 25-latek podał dane brata, ponieważ jego prawo jazdy zostało zatrzymane 4 lata temu, a pośpiech wcale nie był spowodowany stanem żony. Mieszkaniec pow. pułtuskiego został zatrzymany, usłyszał zarzut podrobienia podpisu na mandacie karnym, odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.