Podczas kontroli okazał ukraińskie prawo jazdy, bo polskie miał zatrzymane

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 58-latka, który wprawił ich w osłupienie. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał blisko 3 promile. Ponadto podczas kontroli okazał ukraińskie prawo jazdy, bo polskie utracił za jazdę po alkoholu. Usłyszał zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny pijany kierowca wpadł kilka dni temu podczas policyjnej kontroli na jednej z ulic Karczewa. Uwagę policjantów z otwockiej drogówki zwrócił osobowy volkswagen, który niepewnie poruszał się po drodze. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli szybko wyszło na jaw, że kierujący jest pijany. Wystarczyło, że uchylił szybę, a funkcjonariusze od razu poczuli wydobywającą się z wnętrza pojazdu silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 58-latek miał blisko 3 promile. Jednak na tym nie koniec.

Policjanci sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach i wtedy okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Dlatego też podczas kontroli okazał mundurowym ukraińskie prawo jazdy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do celi na komendzie. Już usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym za przestępstwo podobne. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.