wtorek, 30 listopada 2021

Podejrzani o kradzieże samochodów

Z ustaleń funkcjonariuszy z Ciechanowa wynika, że mieszkańcy województwa mazowieckiego mogli działać na terenie całego kraju. W ręce stróżów prawa wpadli 9 października na parkingu centrum handlowego. Przy 36 i 34-latku znaleziono narzędzia i przedmioty, którymi posługiwali się podczas przestępstw.

Śledczy ustalili, że sprawcy mogli działać na terenie całego kraju i specjalizowali się w kradzieżach drogich i luksusowych samochodów. W trakcie zatrzymania a także podczas przeszukań miejsc zamieszkania mężczyzn, policjanci zabezpieczyli narzędzia i przedmioty, które służyły do kradzieży pojazdów. Jedno ze skradzionych aut już zostało odzyskane. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie osobom podejrzanym zarzutów kradzieży z włamaniem, czego dokonali działając wspólnie i w porozumieniu. Za te przestępstwa może grozić do 10 lat więzienia.

Zatrzymanie osób zajmujących się kradzieżami pojazdów jest efektem zaangażowania i wielotygodniowej pracy ciechanowskich funkcjonariuszy. Sprawa jest rozwojowa, wszystko wskazuje na to, że mają na koncie więcej skradzionych pojazdów dlatego policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów. 34-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor kom. Jolanta Bym


Zobacz również