Podejrzany o 48 kradzieży paliwa na stacjach

Policjanci ze stołecznego Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego w wyniku kontroli drogowej zatrzymali 33-letniego kierowcę volkswagena, który był podejrzewany o kradzieże paliwa na stacjach. Na samochodzie, którym mężczyzna się poruszał były umieszczone tablice rejestracyjne należące do innego pojazdu, a w bagażniku znajdowały się kanistry o różnej pojemności. Mężczyzna trafił do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Wczoraj usłyszał zarzut za dokonanie 48 kradzieży paliwa na stacjach w różnych częściach Warszawy. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Stołeczna załoga patrolowo – wywiadowcza podczas służby na terenie Pragi Północ, przy ulicy Kijowskiej zatrzymała do kontroli volkswagena, który nie miał wymaganych przepisami świateł.

Gdy policjanci sprawdzili tablice rejestracyjne pojazdu okazało się, że są one przyporządkowane do pojazdu m-ki Kia. 33-latek siedzący za kierownicą nie chciał wyjaśnić, do kogo należy auto i kto dokonał zamiany tablic.

Policjanci dokładnie sprawdzili w systemie numer VIN volkswagena i ustalili jego prawowitą właścicielkę. Gdy przeanalizowali kartotekę mężczyzny okazało się, że był w przeszłości notowany za kradzieże. Mundurowi postanowili dokładnie go skontrolować i przeszukać pojazd.

W bagażniku ujawnili kilka kanistrów o różnej pojemności. W dwóch znajdowało się paliwo. Podejrzewając, że mężczyzna może być zamieszany w kradzieże na stacjach paliwa, policjanci skontaktowali się z dyżurnym północnopraskiej komendy oraz swoim koordynatorem. Podjęte we współpracy działania potwierdziły, iż kontrolowany przez nich volkswagen był wykorzystywany do kradzieży paliwa na stacjach. Dowodem na to były nagrania z kamer monitoringu.

Policjanci zatrzymali 33-latka. Pojazd, z którego zabezpieczyli komplet tablic rejestracyjnych oraz dwa kanistry z paliwem został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Dalej czynności w tej sprawie wykonywali policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. O zatrzymaniu 33-latka dochodzeniowcy powiadomili inne jednostki Policji. Okazało się, że mężczyzna dopuszczał się kradzieży paliwa nie tylko na terenie Pragi Północ, Białołęki i Targówka ale również w innych częściach Warszawy.

Zgromadzony w tej sprawie materiał procesowy dowodził, że 33-latek od końca września ubiegłego roku do 8 stycznia br. dopuścił się aż 48 kradzieży paliwa na kwotę około 8 tys. złotych. Dochodzeniowiec przedstawił mężczyźnie zarzut. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie on przed sądem za popełnione wykroczenie.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.