PODEJRZANY O ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEGO ZOSTAŁ TYMCZASOWO ARESZTOWANY

W ciągu kilkunastu godzin od zdarzenia funkcjonariusze z Pionek ustalili i zatrzymali podejrzanego o śmiertelne potrącenie 65-latka, do którego doszło w Jedlni. 25-latek kierując volkswagenem potrącił pieszego, po czym nie udzielając mu pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna w skutek odniesionych obrażeń zmarł. Sprawca wypadku najbliższe 3 miesiące spędzie w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W ciągu kilkunastu godzin od zdarzenia funkcjonariusze z Pionek ustalili i zatrzymali podejrzanego o śmiertelne potrącenie 65-latka, do którego doszło w Jedlni. 25-latek kierując volkswagenem potrącił pieszego, po czym nie udzielając mu pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna w skutek odniesionych obrażeń zmarł. Sprawca wypadku najbliższe 3 miesiące spędzie w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W niedzielę (01.01) w Jedlni na drodze wojewódzkiej 737 doszło do potrącenia 65-letniego mężczyzny. Sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu, który poniósł śmierć na miejscu. Policjanci, którzy wykonywali czynności na miejscu tego zdarzenia, zabezpieczyli ślady, w tym części pojazdu, które pozwoliły na ustalenie modelu oraz roku produkcji auta. Dzięki tym informacjom oraz zabezpieczonemu nagraniu z pobliskiej stacji benzynowej wytypowali pojazd, które mógł brać udział w wypadku.

Pojazd, który ustalili kryminalni zarejestrowany był na inną osobę, ale dzięki wcześniejszym czynnościom, policjanci znali tożsamość kierowcy, który aktualnie użytkuje auto. Kierującym volkswagenem okazał się 25-latek, który usiłował ukryć się w mieszkaniu. Po kilkunastu minutach otworzył drzwi, a w trakcie rozpytania, przyznał się do spowodowania wypadku. Swoją ucieczkę tłumaczył strachem, ponieważ miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna wskazał, że samochód ukrył w garażu kolegi, gdzie rozpoczął jego naprawę. W tym celu szukał już części zamiennych. W trakcie sprawdzania wskazanego miejsca, policjanci znaleźli częściowo zdemontowanego volkswagena z widocznymi uszkodzeniami.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Została od niego pobrana krew do badania na zawartość alkoholu oraz środków odurzających w organizmie. Sąd Rejonowy w Zwoleniu zastosował wobec 25-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczka z miejsca zdarzenia zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Kamil Warda

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.